YCS Alüminyum / Yıldırım Alüminyum Cephe Sistemleri

Tüm Soru ve Talepleriniz İçin Bizi Arayın: 0(312) 351 03 33

Anasyafa Genel Pimapen Bakımında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Pimapen Bakımında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kapı ve Pencere aksesuarları günlük kullanım sonucu normal bir aşınmaya uğramaktadır. Mevsim koşullarına göre oluşan hava değişiklikleri, yapı malzemelerinde sürekli genleşmelere neden olmaktadır. Bu da duruma göre doğramaları ve doğramanın fonksiyonlarını etkilemektedir. Bu nedenlerden dolayı, pencere aksesuarları küçük birkaç ayar ile düzeltilebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Sizlere ilk tavsiyemiz bu konuda bayinizden yardım istemek olacaktır. Bununla beraber aşağıdaki konulara dikkat etmeniz faydalı olacaktır. 

  • Pencere aksesuarlarının hareketli parçalarını, zaman zaman ince makina yağı veya katı yağ (gres) ile yağlayabilirsiniz.
  • Sürekli kullanılması ve kuvvete maruz kalması nedeniyle, pencere kolunun cıvataları zamanla gevşeyebilir. Bu cıvataları sıkabilmeniz için, kol aynasının kapağını hafifçe kaldırıp 90º çeviriniz ve tornavida yardımıyla cıvataları sıkınız.
  • Pencere üzerinde bulunan sızdırmazlık elemanı siyah kauçuk contaları, belirli aralıklarla arap sabunu ile silmek yumuşaklığını ve parlaklığını arttıracak, kanadın çalışmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca contaların işlevselliğinin sürekli olması için yuvalarından çıkıp çıkmadığının kontrol edilmesi, çıkmış ise el ile tekrar yerine oturtulması gerekir. Yuvasından çıkmış olan contaları tekrar yerine oturtmak için sivri ve keskin malzemeler kullanmayınız, aksi takdirde contalar hasar görebilir.

BİLGİ MERKEZİ

Pimapen Temizliği Nasıl Yapılır?
Pimapen Temizliği Nasıl Yapılır?

Devamı
Neden PVC?
Neden PVC?

Devamı
Terlemeyi Önlemek için Tavsiyeler
Terlemeyi Önlemek için Tavsiyeler

Devamı

Kategoriler